Huawei versus Apple - Kdo s koho?

25. dubna 2018 14:52

Čínská společnost Huawei, po společnosti Samsung světově třetí největší výrobce smartphonů, intenzivně soupeří s globálním hráčem číslo jedna, se společností Apple, o prvenství ve světě chytrých zařízení.

Huawei versus Apple - Kdo s koho?

Čínský technologický gigant začíná svým rivalům šlapat na paty právě tím, že podal k ochraně přihlášku patentu na skládací smartphone, který bude možně složit podobně jako list papíru. Huawei se tím dostává na přední místo v technologii skládacích displejů, neboť dosud se mobilní společnosti spíše zaměřovaly na kvalitu fotoaparátů a na nárůst výkonu a paměti.

Přitom samotná myšlenka o skládacích smartphonech není až tak nová. Společnosti jako Sony, Samsung či LG se tím zaobíraly již od roku 2000, ale až díky firmě Huawei se idea začíná měnit v realitu. V říjnu 2017 generální ředitel společnosti Huawei Consumer Business Group, pan Richard Yu uvedl, že společnost bude připravená na uvedení prvního skládacího smartphonu na světě, který bude v rozloženém stavu fungovat jako tablet, už v tomto roce.

Gigant Huawei si podal mezinárodní přihlášku u Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) zaměřenou na skládací displej, a to 19. září 2017 pod číslem PCT/CN2017/102310. Přihláška s názvem „Mobile terminal folding mechanism and mobile terminal“ byla v databázi WIPO zveřejněna dne 29. března 2018 s číslem WO/2018/054291 a čínská společnost se tak stala první, která žádá o ochranu přelomového skládacího smartphonu s flexibilním displejem.

Společnost Apple však tvrdí, že si stejně tak podala přihlášku na skládací smartphone a že Huawei je v tom rozhodně nepředběhl. Apple získala patent udělený Patentovým a známkovým úřadem Spojených států amerických (USPTO) už v listopadu 2016, a tedy 16 měsíců před čínskou firmou Huawei.

Je tak možné, že zpráva, podle které se společnost Huawei stala prvním držitelem patentu a předběhla tím Apple i Samsung, je jen vymyšlenou a falešnou zprávou. Bude z tohoto soupeření opět další soudní spor? A kdo z něj vyjde jako vítěz?

V případě dotazů nás kontaktujte