PriSecco vs. Prosecco: Jak nealkoholický koktejl ztratil jiskru

pixlr-image-generator-5bf76be3-50c2-4144-a957-fa5a066e1052.png

V napínavé právní bitvě Evropský úřad pro duševní vlastnictví (EUIPO) rozhodl ve sporu mezi nealkoholickým koktejlem 'PriSecco' a slavnou italskou šumivou 'Prosecco'. Pojďme se podívat, proč je tento souboj o značky důležitý.

Co se stalo?

Problémy začaly, když někdo napadl ochrannou známku 'PriSecco', tvrzením, že narušuje prestiž 'Prosecco', oblíbeného italského sektu. Hlavní otázka zněla: Vyvolává 'PriSecco' nefér spojení s luxusem a elegancí 'Prosecco'?

Klíčové okamžiky dramatu

1. Odmítnutí omezení: 'PriSecco' se pokusil zúžit svou ochrannou známku na nealkoholické koktejly vyrobené z jablečné a/nebo hruškové šťávy. Zdá se to férové, že? Ne pro zrušovací oddělení (CD). Trvali na rozhodnutí, které pokryje všechny potenciální produkty, nejen omezený sortiment, který 'PriSecco' nabízel.

 

2. Zvraty v odvolání: Do hry vstoupil odvolací senát (BoA) a částečně souhlasil s 'PriSecco', povolil omezení. Ale tím to neskončilo.

 

3. Poslední rána: I přes povolení omezení BoA souhlasil s CD, že 'PriSecco' evokuje 'Prosecco'. Jména znějí podobně a obě jsou nápoje, takže je snadné pochopit, jak by se zákazníci mohli splést.

Proč vás to má zajímat?

Toto rozhodnutí není jen právnické puntičkaření. Je to velký krok k ochraně slavných jmen a zajištění, že když si koupíte 'Prosecco', dostanete skutečnou věc, ne napodobeninu. Jde o udržení důvěry v ikonické značky a čistotu trhu od napodobenin.

Závěr

Pro značky je tento případ varováním: pečlivě vybírejte svá jména. Pro spotřebitele je to vítězství pro jasnost a autentičnost. Rozhodnutí EUIPO pomáhá udržet naši oblíbenou 'Prosecco' jedinečnou a nezaměnitelnou.

 

Takže příště, až budete popíjet svůj oblíbený nápoj, můžete poděkovat těmto případům, že je přesně tím, čím má být. Na zdraví!